Bibliotekarze uhonorowani i nagrodzeni przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Nagroda Naukowa im. A.Łysakowskiego

dr hab. Artur Jazdon laureatem nagrody im. A. Łysakowskiego

Z przyjemnością informujemy, iż w piątek dnia 7 czerwca 2013 roku w Warszawie dr hab. Artur Jazdon, Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej, odebrał doroczną Nagrodę Naukową Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich im. A. Łysakowskiego za książkę Wydawcy poznańscy 1815-1914. Kształtowanie środowiska i repertuaru wydawniczego, w kategorii: prace o charakterze teoretycznym, metodologicznym, źródłowym.

Nagroda im. A. Łysakowskiego, polskiego bibliotekarza, bibliotekoznawcy, twórcy zasad katalogu przedmiotowego w Polsce, wykładowcy uniwersyteckiego i dyrektora bibliotek naukowych, Państwowego Instytutu Książki oraz Instytutu Bibliograficznego, przyznawana jest z szczególne osiągnięcia w krzewieniu wiedzy zawodowej i rozwoju nauki.