Książki elektroniczne

Zdalny dostęp do e-źródeł – zmiana logowania

Przy logowaniu należy podać nr karty bibliotecznej oraz hasło. Początkowe hasło to 4  cyfry: 2 cyfry miesiąca daty urodzenia i 2 cyfry dnia daty urodzenia (np. 1130 dla urodzonych 30 listopada). Dostęp do baz i e-czasopism z komputerów domowych mają pracownicy oraz studenci UAM (stacjonarni i zaoczni), posiadający elektroniczną kartę biblioteczną.

Kłopoty z logowaniem i problemy techniczne:
Michał Kordek 
tel. 61 829 3805
e-mail: kordekm@amu.edu.pl 

Opinie i zgłoszenia na temat zasobu książek elektronicznych:
Michał Pijewski, 
tel. 61 829 3805
e-mail: pijewski@amu.edu.pl 

EBSCOeBooks-logo

EBSCO eBook Academic Subscription Collection

EBSCO eBook Academic Subscription Collection to wielodziedzinowa kolekcja ponad 130 tysięcy książek elektronicznych, zawierająca pozycje z katalogów ponad 500 wiodących wydawnictw naukowych m. in.: Elsevier, Springer, Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Oxford University Press, Taylor & Francis, John Wiley&Sons, ASM International, EDP Sciences, Emerald, Institution of Engineering & Technology, IOS Press, Sage, jak również wydawnictw uniwersyteckich, w tym MIT Press, Princeton University Press, University of California Press i wielu innych. Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale i w 20 innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim. Bieżąca subskrypcja UAM kończy się 31 grudnia 2018.

Korzystanie z książek online: TUTAJ 
Pobieranie książek do użytku offline: TUTAJ

Wiley Online Library LINGUISTICS!

Ponad 80 tytułów książek z różnych gałęzi językoznawstwa. Zbiór obejmuje zarówno literaturę o charakterze podręcznym, jak i monografie. Pozycje dostępne dla studentów i pracowników UAM oznaczone są symbolem otwartej kłódki.

Wirtualna czytelnia online Wydawnictwa Naukowego PWN

Aktualna umowa UAM obejmuje dostęp do publikacji wyselekcjonowanych na podstawie statystyk wykorzystania z lat ubiegłych, z zakresu humanistyki, prawa, ekonomii, nauk społecznych, matematyczno-przyrodniczych i informatyki. Każdą książkę może czytać jednocześnie 5 osób. Aby korzystać należy w przeglądarce internetowej mieć włączoną obsługę Javascript oraz "cookies", a także zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash Player w wersji 8 lub wyższej.

Earth and Planetar, Science, Physics and Astronomy, Environmental Science

Earth and Planetary Science (Elsevier), Physics and Astronomy (Springer), Environmental Science (Elsevier) - trzy kolekcje literatury w wersji elektronicznej obejmujące rozległy obszar krzyżujących się częstokroć dyscyplin w ramach fizyki, astronomii, nauk o ziemi i środowisku naturalnym. W sumie ponad 1000 tytułów książek opublikowanych w latach 1995-2010.

Springer: Mathematics

Ponad 1000 tytułów książek z różnorakich subdyscyplin matematyki i statystyki. Kolekcja obejmuje literaturę wydaną w latach 2005-2010.

Psychology, Behavioral Science

Kolekcje Psychology (Elsevier) oraz Behavioral Science (Springer) tworzą zbiór ponad 250 książek opublikowanych w latach 1995-2010.

Elsevier: Physical Sciences and Engineering, Life Sciences, Health Sciences, Social Sciences, Humanities

Z dziedzin takich jak: biochemia, genetyka, biologia molekularna kolekcja obejmuje niespełna 200 tytułów literatury wydanej w latach 1995-2010.

Springer: Philosophy, Education, Social Sciences, Law Science

Bogaty, liczący ponad 800 tytułów, zbiór najnowszej (książki wydane w latach 2005-2008) literatury z zakresu humanistyki, nauk społecznych i prawa.

Springer: Chemistry

Literatura chemiczna wydawnictwa Springer - jednego z wiodących w kategorii STM (Science, Technology, Medicine). Kolekcja "Chemistry and Material Science" powiększa się o około 150 nowych tytułów rocznie - pracownicy i studenci UAM mają w chwili obecnej dostęp do książek wydanych w latach 2005-2010.

Oxford Scholarship Online

Platforma książek elektronicznych wydawnictwa Oxford University Press. Aktualna subskrypcja UAM obejmuje 4 dziedziny: Biologia, Historia, Językoznawstwo, Literatura. – łącznie ponad 8000 monografii, których ilość sukcesywnie wzrasta w okresie obowiązywania umowy (nowo wydane książki są na bieżąco dodawane do aktualnie subskrybowanych przez instytucję kolekcji dziedzinowych). Nie ma ograniczeń w zakresie ilości jednoczesnych użytkowników, możliwe jest korzystanie zarówno w trybie online, jak i pobieranie pełnych tekstów do użytku offline.

CogNet Library

Serwis wydawnictwa MIT Press oferujący ponad 700 monografii (których ilość sukcesywnie wzrasta – nowowydane książki są na bieżąco udostępniane w ramach aktualnej subskrypcji) z dziedzin zorientowanych kognitywistycznie w ramach m. in. psychologii, językoznawstwa, biologii, filozofii, nauk o społeczeństwie i kulturze oraz dyscyplin pokrewnych. Dostępne są również abstrakty materiałów konferencyjnych z 18 konferencji. Nie ma ograniczeń w zakresie ilości jednoczesnych użytkowników. Możliwe jest korzystanie zarówno w trybie online, jak i pobieranie pełnych tekstów do użytku offline. 

CogNet Library – The References Collection

Pełne teksty 10 pozycji o charakterze encyklopedyczno-podręcznikowym z zakresu Cognitive Neuroscience. Dostępne książki to interdyscyplinarne kompendia wiedzy obejmujące m. in. zagadnienia procesów sensorycznych człowieka, działania ludzkiego mózgu, sieci neuronowych czy komunikacji językowej i wizualnej. 

Oxford English Dictionary Online

Najbardziej znany i ceniony słownik języka angielskiego współczesnego i dawnego (ponad 500 000 haseł) wzbogacony cytowaniami z różnych źródeł. Aktualizowany kwartalnie. Zawiera dane o etymologii i fonetyce wyrazów ze wszystkich odmian geograficznych języka angielskiego. Wersja online zawiera, oprócz 20 tomów edycji drugiej z 1989, także 3-tomowy suplement z lat 1993-1997.

Dictionary of Old English Web Corpus

Korpus tekstów słownika staro-angielszczyzny. Więcej informacji pod adresem: https://www.doe.utoronto.ca/pages/pub/web-corpus.html

Loading...